TECHNICKÉ INFORMACE

MOUNTAIN FORCE


TECHNOLOGIE  |  FILOZOFIE ZNAČKY  |  MATERIÁLY  |  PÉČE A PRACÍ POKYNY  |  VELIKOSTNÍ TABULKY

TECHNOLOGIE


Prodyšnost 20.000 g/24h

Díky větší než průměrné paropropustnosti je vlhkost optimálně odváděna pryč od těla, a je tak zaručeno perfektní vnitřní klima.

Voděodolnost 20.000 mm

Ultratenká elastická membrána od Mountain Force dokáže odolat vodnímu sloupci 20.000 mm. Všechny švy jsou navíc podlepené, a tím voděodolné.

Keramická mambrána

Vysoce prodyšná, voděodolná a elastická membrána od Mountain Force je navíc smíchaná s teplo-odrážející keramikou. To způsobuje, že chlad je odrážený ven a tělesné teplo je zadržováno uvnitř.

4-way stretch

U čtyřsměrného streče je materiál pružný všemi čtyřmi směry. To umožňuje neomezenou volnost pohybu a poskytuje mimořádný komfort při nošení.

Celostrečový koncept

V Mountain Force se nepoužívá 4-way streč pouze na vnější vrstvy, ale i na podšívku a izolační materiál. To znamená, že bundy a kalhoty od Mountain Force jsou pružné ve všech možných směrech a vrstvách, a zajišťují tak skutečně neomezenou volnost pohybu.

Přírodní prachové peří z bílých kachen

Vysoce kvalitní husí prachové peří je ten nejpřirozenější a nejteplejší izolační materiál. Díky měkkosti, pružnosti a voděodolným vlastnostem husího peří nabízí Mountain Force pocit pohodlí a přítulnosti a vysoký stupeň ochrany proti zimě, větru a ostatním povětrnostním vlivům.

Komfort díky lehkosti

Moderní, interně vyvinutá high-tech látka a způsob zpracování zajišťují, že se oděv při nošení zdá doslova lehký jako pírko.

Schoeller® - PCMTM funkce regulace teploty

Tkaniny vyrobené z Schoeler®-PCMTM obsahují bezpočet drobných kapslí, které reagují na rozdíly v teplotě. Při změnách teploty se jejich skupenství mění 1) z pevného na tekuté - v tomto případě je teplo zadržováno, nebo 2) z tekutého na pevné - kdy je teplo odváděno ven do chladného prostředí. Tímto se kompenzuje příliš vysoká nebo nízká teplota s cílem udržovat komfortní tělesné klima.

C_changeTM membrána od Schoeller®

Větruvzdorná a voděodolná membrána od Schoeller která reaguje na změny tělesné teploty a aktivity. V závislosti na situaci se prodyšnost a tepelná izolace zvyšuje nebo snižuje. Výsledkem je příjemné tělesné klima.

Polartec® Power Stretch®

Materiál vyvinut s cílem rozšířit životnost tkaniny a rozsah pohybu. Při pohybu pruží a napíná se, ale následně se vrátí do původního stavu. Díky využití elastických vláken se zvýšenou odolností nabízí maximální výkon a volnost pohybu při fyzických aktivitách.

Kašmír Mountain Force

Kašmírová vlna používaná v Mountain Force pochází převážně z Číny a Mongolska. Získává se z podsad kašmírských koz. Podsady jsou vyčesány a následně zpracovány do vysoce kvalitních produktů. Kašmír je jedna z nejlepších vln, a to díky jemnosti jejích vláken a vynikajícím vlastnostem při nošení. To se odráží na kvalitě, a proto také na ceně. Kašmírová vlna je velice lehká, neobyčejně jemná na dotek a téměř neabsorbuje pachy. Kašmír je také považovaný za excelentní tepelnou izolaci.

FILOZOFIE ZNAČKY

Sport a styl

Centrem veškeré vědy a kreativity v Mountain Force je lyžař sportovec, a stylový k tomu. Materiály jsou maximálně pružné, lehké, prodyšné, odolné proti větru a vodě. Inteligentní technologie, jako keramická membrána, C_change® membrána, podšívka z PCM, chrání sportovce před nevyzpytatelně proměnlivým horským počasím. Vedle funkčnosti jsou charakteristickým znakem hravé barevné kombinace, takzvané "color stories" které originálně propojí jednotlivé kusy doslova od hlavy až k patě.


Jak nosit Mountain Force

Aby Vám oblečení od Mountain Force posloužilo skutečně po celou zimu až do zavíračky lyžařských středisek, je třeba pochopit jeho filozofii - vrstvení. Oblečení Mountain Force je navrženo pro sportovce. Sportovec je většinu času v pohybu, a točí rundy jednu za druhou, případně si i někam vyleze, aby se mohl svézt v čerstvém prašanu. Proto nejsou vrchní bundy příliš zateplené (většinou 60g v těle, 40g v rukávech). Vždy je praktičtější si přiobléct jednu zateplovací vrstvu, kterou mám sbalenou v kapse nebo batohu, než jezdit s rozepnutou bundou. Komplet od Mountain Force se tedy skládá z lyžařské bundy, kalhot a zateplovací vrstvy, kterých má značka na výběr požehnaně, a to hned v několika úrovních zateplení. A je-li Vám často zima, přidáte o vrstvu navíc, nebo lyžařskou péřovku podpoříte dalším peřím v podobě lehké zateplovací péřové vesty nebo rovnou bundy.

Zateplovací vrstvy

Ke kompletu bunda + kalhoty Mountain Force patří tedy jedna, či více zateplovacích vrstev. Z těch Vám značka nabízí ultralehké péřové bundičky a vesty (cca 10g), zateplené bundičky a vesty se strečovými vklady, maximálně strečové a prodyšné mikiny a vesty z materiálu Polartec® Power Stretch®. Díky správné volbě této zateplovací neboli druhé vrstvy je každý lyžař schopen pokrýt jak denní výkyvy, tak celou sezónu kombinováním adekvátních vrstev. Jistě, každý kus oblečení něco stojí, ale stačí jedna péřová bundička, a zahřeje Vás jak na kopci, tak navečer při cestě do restaurace. V neposlední řadě outfit dobarví a dodá mu šmrnc.


Multifunkčnost

Právě většina zateplovacích vrstev má celou řadu dalšího využití: k džínům do města, na letní turistiku v horách, perfektní na jarní a podzimní golf nebo jako poslední záchrana sbalená v autě, jste-li často na cestách.

MATERIÁLY

Bavlna

Bavlna je tkanina vyznačující se jemností, pevností, je příjemná na omak a saje vlhkost. Produkty z bavlny je možné prát a žehlit i při vyšších teplotách. Vlákna bavlny se získávají s keře bavlníku.

Kašmír

Kašmír je jemná a lehká látka podobná ovčí vlně. Je získávaný ručním vyčesáváním podsad kašmírských koz.

Elastan

Elastan je vysoce pružná látka na bázi polyuretanu. Po výrazném, až několikanásobném napnutí se smršťuje opět do původního stavu. Materiály z elastanu těsně obepínají tělo, aniž by bránily pohybu.

Finský mýval (Finn Raccoon)

Přírodní kožešina z finského mývala.

Hipora

Voděodolný a prodyšný materiál používaný jako vložka do zimních, motocyklových a cyklistických rukavic. Hipora se skládá ze tří vrstev mikroporézní silikonové struktury vrstvení.

Italská ovčí kůže

Přírodní materiál - pravá italská ovčí kůže.

Kravská kůže

Přírodní materiál - kravská kůže.

Merino

Vlna Merino je ovčí vlna pocházející ze speciálně vyšlechtěných horských ovcí pohybujících se v chladném a vlhkém prostředí (dnes převážně z Nového Zélandu a Austrálie). Tato vlna je mnohem jemnější, prodyšnější a má vyšší schopnost izolace než tradiční vlna. Vlákna vlny mají vysokou absorpční schopnost a antialergické vlastnosti.

Modal

Jde o druh viskózového vlákna. Mnohdy se nazývá umělým hedvábím díky své jemnosti, hebkosti a lehkosti.

Nylon

Nylon je obecně označení pro syntetická vlákna. Jedná se rovněž o obchodní název pro polyamid.

Polyakryl

Polyakryl se používá jako náhrada vlny. Je pružný a měkký, s nižším sklonem k žmolkování. Produkty vyrobené z akrylu jsou pevné, nesráží se a snadno se perou.

Polyamid

Vlákno ze syntetických lineárních molekul, původem z ropy. Polyamidové vlákno se vyznačuje vysokou pevností, odolností, pružností a snadnou údržbou. Polyamid je vhodný pro praní v pračce, rychle schne, téměř se nemačká a jen zřídka je třeba ho žehlit.

Polyester

Jde o vlákno z lineárních makromolekul. Polyesterové materiály téměř nesají vodu a rychle schnou. Díky příměsím přírodních materiálů se polyesterové tkaniny méně mačkají, jsou trvanlivější, lehčí a pevnější.

Polyuretan (PU)

Polyuretan je vlákno z lineárních makromolekul. Je určen především pro výrobu elastických textilních vláken, která se přidávají k jiným textilním materiálům.

PU kůže

Kombinace kůže a polyuretanu. Využívá se jako alternativa kůže. Ve srovnání s pravou kůží je lesklejší, tenčí a levnější. Tento materiál bývá voděodolný a snadno se čistí a udržuje.

Trikot

Druh pleteninové vazby sestávající z více než dvou systémů nití. Zhotovují se z ní duté tkaniny s omezenou roztažností.

Vlna (ovčí)

Ovčí vlna je přírodní vlákno získávané spřádáním ovčí srsti. Vlna je výborný izolátor, a to jak před zimou, tak před teplem, nemačká se, není však příliš pevná.


PÉČE A PRACÍ POKYNY


Instrukce k péči o lyžařské bundy Mountain Force

Cíl: Udržet funkčnost oblečení a prodloužit kvalitní dobu jeho životnosti.

Postup:

 • Perte při teplotě 30°C
 • Perte odděleně od ostatního prádla
 • Používejte funkční prací prostředky (např.: Tech Wash Gel od Nikwax, Perwoll pro sport a funkční textilie)
 • Na odolné skvrny: žlučové mýdlo
 • Nenechávejte chemicky čistit, nepoužívejte chlornanové bělidlo, zátěžové čisticí prostředky, ani aviváž, nesušte v sušičce na prádlo
 • Obnovujte voděodolnost: použijte impregnační sprej (např.: Nikwax TX Direct)
 • Dbejte prosím instrukcí uvedených na štítku s pokyny pro údržbu. Pokud se liší od instrukcí uvedených výše, platí štítek s pokyny pro údržbu.

Instrukce k péči o péřové bundy Mountain Force

Cíl: Zachování objemu peří a udržení schopnosti zadržovat teplo

1. PRANÍ

Potřebné:

 • Čisticí prostředek (Mountain Force doporučuje produkty firmy Nikwax)
 • 4 prací míčky
Postup:
 • Perte odděleně od ostatního prádla
 • Přiložte do pračky 4 prací míčky
 • Perte při teplotě max. 30°C
 • Jemný mycí cyklus, následně odstřeďování
 • Opakujte máchání a odstřeďování
 • Opakujte znovu odstřeďování

 • Nepoužívat zátěžové čistící prostředky a aviváž!

2. SUŠENÍ

Postup:

 • Sušte odděleně od ostatního prádla
 • Přiložte do sušičky 4 prací míčky
 • Sušte na nejvyšší teplotu (max. 100°C) 60 min.
 • Nechte vychladnout minimálně 1 hod a příležitostně protřepejte
 • Sušte opět 60 min
 • Nechte bundu vychladnout a zkontrolujte případnou zbývající vlhkost
 • Pokud je třeba, proveďte další sušící cyklus
 • Pozor: nenechávejte uschnout na vzduchu!
 • Dbejte prosím instrukcí na štítku s pokyny pro údržbu. Pokud se liší od instrukcí uvedených výše, platí štítek s pokyny pro údržbu

Instrukce k péči o kašmír

1. PRAČKA

Postup: 

 • Prací program na vlnu, max. 30°C
 • Studené praní se nedoporučuje
 • Tekutý prací prostředek na vlnu nebo šetrný šampón
 • Otočte naruby a nejlépe perte jednotlivě v pracím pytli
 • Potom krátce máchejte na velmi nízké otáčky

 •  Nikdy nepoužívejte aviváž!

2. PRANÍ V RUCE

Postup:

 • Vlažná voda
 • Tekutý prací prostředek na vlnu nebo šetrný šampón
 • Části kašmíru o sebe netřete, ale ponořte ho opatrně do vlažné vody a zlehka vymačkejte
 • Zbytky pracího prostředku vymáchejte v čisté vlažné vodě

 • Nikdy nepoužívejte aviváž!


3. SUŠENÍ

Postup:

 • Položte kašmír na ručník a opatrně ho s lehkým tlakem srolujte
 • Potom sušte kašmír rozložený naplocho na ručníku nebo na plochém sušáku
 • Nikdy neždímejte, nesušte pověšený a nežehlete
 • Dbejte prosím instrukcí na štítku s pokyny pro údržbu. Pokud se liší od instrukcí uvedených výše, platí štítek s pokyny pro údržbu.

VELIKOSTNÍ TABULKY