FUNKČNÍ MATERIÁLY POUŽITÉ NA OBLEČENÍ STÖCKLI

VNĚJŠÍ MATERIÁLY


SCHOELLER® C-CHANGE & CORKSHELL

  • 4-way-stretch
  • voděodolnost (vodní sloupec) 10 000* mm
  • prodyšnost 10 000* g/m²/24 h

c_change, nová membránová technologie od schoeller®, si bere přírodu za svůj vzor. Přesněji řečeno efekt pozorovatelný například u šišek, které se otevírají a zavírají v reakci na různé povětrnostní podmínky. Při sportování, při jízdě na motorce nebo při venkovních aktivitách je jedinec vystaven různým klimatickým podmínkám a úrovni fyzické námahy. c_change reaguje na různé teploty a aktivity. Jakmile se vytvoří vyšší vlhkost v důsledku vyšší převládající teploty nebo vyššího tělesného tepla, membránová struktura se otevře a umožní úniku přebytečného tepla a vodní páry do vnějšího vzduchu. Jakmile tělo produkuje méně tepelné energie a následně méně vlhkosti, membránová struktura se znovu smršťuje. Poté se uloží tělesné teplo a vytvoří se ochrana před třesem a chladem. Díky této větruvzdorné a voděodolné membráně může být odvedeno ven o 25 % více vlhkosti. Tím membrána zajišťuje ideální regulaci tepla, a vás udrží v teple i v mrazivých dnech.

corkshell, materiál z korkového granulátu s certifikací FSC. Ten je vedlejším produktem např. při výrobě zátek na víno. Tento přírodní granulát je rozmělněn na prášek a pevně ukotven jako povlak látky ve speciálním procesu patentovaném společností Schoeller. corkshell™ nabízí o 50 % vyšší tepelnou izolaci, ve srovnání s tradičními soft-shell materiály, a je vysoce prodyšný.

* Nejnižší garantované hodnoty ve smrštěném stavu.

CORDURA®

Cordura je vysoce odolná technická tkanina s dlouhou trvanlivostí. Mnohokrát osvědčená i v těch nejnáročnějších podmínkách a prostředích na světě. Vyrobeno z vysoce pevných, vzduchovým paprskem tvarovaných, nylonových vláken.

  • vynikající odolnost proti oděru
  • pevná vůči roztržení
  • vodoodpudivá
  • 100 % vysoce odolná nylonová vlákna 6,6

VNITŘÍ MATERIÁLY / PODŠÍVKY


SCHOELLER®-PCM

schoeller-PCM má vynikající schopnost vyrovnávání teploty. Díky mikrokapslím dokáže materiál reagovat na změny teploty. Při zvýšené teplotě mikrokapsle zkapalní a jsou schopné zadržovat teplo. Při ochlazení je materiál schopný zadržené teplo uvolnit. I při extrémních teplotních výkyvech není ani příliš chladno, ani příliš teplo, a výkonnostní kapacita těla je zachována. Dále má schoeller®-PCM vysokou prodyšnost a kontrolu vlhkosti.


ZATEPLOVACÍ MATERIÁLY


PRIMALOFT® GOLD & SILVER

Zateplení bez zbytečného objemu, voděodolné, prodyšné, snadno sbalitelné, lehké a s nepřekonatelnou měkkostí. 

PRIMALOFT® CROSS CORE

Silikové aerogely byly původně vyvinuty NASA pro použití v letectví a kosmonautice. Jsou to vysoce porézní struktury s velmi nízkou hustotou, které tvoří tepelnou bariéru - udržují chlad venku a teplo uvnitř. Aerogely se skládají z více než 95 % vzduchu a patří mezi nejlehčí pevné látky na světě.

VALTHERM®

Vysoce kvalitní zateplovací materiál Valtherm®, vynikající svým komfortem a přizpůsobivostí, obstojí i v těch nejextrémnějších povětrnostních podmínkách. Zateplení Valtherm® zajišťuje perfektní prodyšnost a disponuje širokou škálou zateplovacích materiálů o různé hustotě, které díky své voštinové struktuře usnadňují únik potu, a chrání tak tělesné mikroklima před vlivem vnějšího prostředí.