Lyže Stöckli jsou jedinečné kousky vyrobené z prvotřídních materiálů, jako je dřevo, bambus nebo uhlíkové vlákno, vyráběné ručně v srdci Švýcarska. Naši spolupracovníci ve výrobním závodě v Malters poblíž Luzernu dokončují každý krok výroby sami. To vytváří nejlepší základ pro náš mezinárodní úspěch a pro potěšení z lyžování, které zažijete v každé jízdě.

CO JE DŮLEŽITÉ PŘI VÝBĚRU DÉLKY LYŽE?

K provedení perfektně vyřezávaných zatáček ve sněhu je důležitá nejen správná lyže, ale také správná délka lyže. Nalezení ideální délky lyží však není  jednoduché, zejména pro lyžaře s menšími zkušenostmi nebo pro začátečníky.

TYP LYŽE

Správná velikost lyží je dána vztahem mezi výškou a schopností a typem lyže. Například lyže pro obří slalom, all-mountainové nebo freeridové lyže jsou obvykle o něco delší, zatímco kratší lyže jsou vhodnější pro slalomové lyže, aby zvládly krátké zatáčky. Nejprve musíte zvážit, která kategorie a který model lyží je pro vás ten pravý.

VAŠE LYŽAŘSKÉ SCHOPNOSTI

Poté musíte posoudit své lyžařské schopnosti. Pokud jste na začátku své „lyžařské kariéry“, lépe vám poslouží kratší lyže. Kratší lyže se snáze ovládají a nabízejí potřebnou bezpečnost a manévrovatelnost při nízkých rychlostech. Pokud již máte více zkušeností, můžete přejít k delším lyžím. Výhodou je, že delší lyže také zajišťují méně chvění a větší stabilitu při vyšších rychlostech.

VAŠE TĚLESNÁ VÝŠKA

Nakonec použijte svoji výšku, která vás provede správnou velikostí lyží. Je to proto, že délka lyže by měla mít vždy určitý vztah k výšce těla lyžaře. Následující tabulka obsahuje naše doporučení pro různé kategorie týkající se lyžařských schopností. Tato doporučení vycházejí z dlouholetých zkušeností s prodejem lyží a poradenství zákazníkům při jejich nákupu. Doporučení však nejsou nutností pro všechny. Jsou spíše dobrým referenčním bodem, zejména pro méně zkušené lyžaře.