NEJVYŠŠÍ VÝKON DÍKY NAŠEMU SMYSLU PRO DETAIL

Lyže Stöckli jsou jedinečné kousky vyrobené z prvotřídních materiálů, jako je dřevo, bambus nebo uhlíkové vlákno, vyráběné ručně v srdci Švýcarska. Naši spolupracovníci ve výrobním závodě v Malters poblíž Luzernu dokončují každý krok výroby sami. To vytváří nejlepší základ pro náš mezinárodní úspěch a pro potěšení z lyžování, které zažijete v každé jízdě.

VÍTEJTE VE SVĚTĚ STÖCKLI

laser wrt st

Absolutní favorit mezi fanoušky závodního lyžování. Lyže se závodní DNA. Kombinují silné vlastnosti slalomky a obřačky. Díky nové integrované technologii CSC jsou WRT ST více stabilní a přesnější než kdy dříve. Karbonová výztuž v přední části lyže zajišťuje stabilitu a zároveň redukuje chvění v průběhu oblouku.

LASER SX

S Laser SX nezažijete špatný lyžařský den. Můžete se rozhodnout, jak zdoláte další jízdu. Rychle, nebo mírně, střední oblouk, nebo dlouhý oblouk - díky technologii Turtle Shell se lyže dokáží přizpůsobit vaší preferenci. Při jízdě mírným tempem zajišťuje nařízlý titanal komfort, v případě zrychlení, se titanalové zářezy o sebe zapřou, a lyže vám poskytnou požadovanou stabilitu. 

LASER CX

Lyžařští fanoušci pozor! Nová lehká konstrukce dělá z Laser CX ještě víc agilní lyže než u předchozího modelu. Více zábavy a méně úsilí. Nový vyladěný design přináší dvě základní změny: nejširší bod ve špici lyže byl posunut níž a do paty lyže přidán mírný rocker. To dělá z Laser CX více hravé, snadněji ovladatelné a více zábavné než kdy předtím. 

LASER AX

Navrženo pro všechny sněhové podmínky, ostré i smýkané oblouky. Hlavní charakteristikou je manévrovatelnost, stabilita a lehkost. Allmountain lyže s LASER vlastnostmi připravené pro upravené sjezdovky. V čerstvě napadaném prašanu i na rozbité sjezdovce ukazují svou zábavnou stránku. Daří se jim i v těžkém jarním sněhu. Hory volají! Zabalte své Laser AX a vyražte!

LASER MX

První Laser lyže navrženy jenom pro ženy. Vypadají stejně dobře, jako jezdí. Na jedné straně Turtle Shell technologie, která se adaptuje dle preferencí lyžařky. Na straně druhé Softflex a lehká konstrukce dělají lyže lehké, hravé a manévrovatelné. Perfektní dámské lyže pro perfektní lyžařské dny. 

CO JE DŮLEŽITÉ PŘI VÝBĚRU DÉLKY LYŽE?

K provedení perfektně vyřezávaných zatáček ve sněhu je důležitá nejen správná lyže, ale také správná délka lyže. Nalezení ideální délky lyží však není  jednoduché, zejména pro lyžaře s menšími zkušenostmi nebo pro začátečníky.

TYP LYŽE

Správná velikost lyží je dána vztahem mezi výškou a schopností a typem lyže. Například lyže pro obří slalom, all-mountainové nebo freeridové lyže jsou obvykle o něco delší, zatímco kratší lyže jsou vhodnější pro slalomové lyže, aby zvládly krátké zatáčky. Nejprve musíte zvážit, která kategorie a který model lyží je pro vás ten pravý.

VAŠE LYŽAŘSKÉ SCHOPNOSTI

Poté musíte posoudit své lyžařské schopnosti. Pokud jste na začátku své „lyžařské kariéry“, lépe vám poslouží kratší lyže. Kratší lyže se snáze ovládají a nabízejí potřebnou bezpečnost a manévrovatelnost při nízkých rychlostech. Pokud již máte více zkušeností, můžete přejít k delším lyžím. Výhodou je, že delší lyže také zajišťují méně chvění a větší stabilitu při vyšších rychlostech.

VAŠE TĚLESNÁ VÝŠKA

Nakonec použijte svoji výšku, která vás provede správnou velikostí lyží. Je to proto, že délka lyže by měla mít vždy určitý vztah k výšce těla lyžaře. Následující tabulka obsahuje naše doporučení pro různé kategorie týkající se lyžařských schopností. Tato doporučení vycházejí z dlouholetých zkušeností s prodejem lyží a poradenství zákazníkům při jejich nákupu. Doporučení však nejsou nutností pro všechny. Jsou spíše dobrým referenčním bodem, zejména pro méně zkušené lyžaře.